Drewniane dodatki ślubne
drewniana skrzynka na koperty ślubne

Drewniane dodatki ślubne

Czym są i do czego mogą służyć?

O dodatkach ślubnych można by napisać książkę. Jest ich tak dużo, że od tych ilości może rozboleć głowa. Stojaczki, podkładki, skrzyneczki, kasetki… czego tutaj nie można znaleźć? Są pośród nich takie, które ułatwiają nieco życie w trakcie ślubu. Oczywiście nie umniejsza to zadań innych, każde z nich mają swoją określoną rolę i muszą ją spełniać w odpowiedni sposób.

Skrzynka na koperty

Często, przy okazji składania życzeń Parze Młodej, goście wręczają koperty z życzeniami oraz… wiadomo 🙂 Zwykle tą częścią zajmuje się świadek lub świadkowa. Na początku nie sprawia to żadnego kłopotu, jednak po kilkunastu gościach tych rzeczy zbiera się sporo. Zaczynają przeszkadzać i walają się gdzieś na boku.
Ktoś sprytnie wymyślił, aby nieco ułatwić życie świadkom poprzez takie dodatki ślubne. Skrzynka na koperty jest doskonałym rozwiązaniem tego kłopotu. Dzięki niej wszystkie koperty są w jednym miejscu, nie walają się, a przede wszystkim – są ładnie opakowane. Niezależnie od wszystkiego – ułatwiają działania świadkom i dają gościom nieco zabawy przy wrzucaniu kopert do środka. Form jest dużo, od takich z otworem w górnej części przypominających skrzynkę na listy, po otwierane z miejscem na odłożenie koperty w środku i napisem „Dziękujemy” na wieczku od środkowej strony. Modeli i ozdobień jest bardzo dużo, wybór niemal nieograniczony.
Przykłady można znaleźć tutaj:
Kiełbie we łbie
Weddingstore


Oczywiście każdy ze sklepów, do której zajrzycie ma własne wzory i możliwości zdobień. U jednych znajdziecie pełną gamę opcji, u innych niestety już gotowe produkty, których jakakolwiek indywidualizacja jest niemożliwa.
Poszukajcie dobrze, a znajdziecie perełki 🙂

Pudełka na obrączki

Obrączki ślubne to jeden z najważniejszych elementów tego dnia. Może braknąć wina albo prądu na sali ale bez obrączek…
Do wyboru są setki wzorów na rynku. Każdy z szanujących się jubilerów oferuje oczywiście odpowiednie opakowania, aby obrączki się nie porysowały i nie uszkodziły przed ślubem. Są jednak także i takie opakowania, które w ten wyjątkowy dzień dodadzą im uroku. To właśnie drewniane pudełka na obrączki. Często wyłożone odpowiednią wkładką, aby dodać im uroku oraz dla zabezpieczenia ich samych. Pięknie ozdobione, często z grawerem imion Państwa Młodych są świetnym dodatkiem. Bardzo elegancko zaprezentują się na zdjęciach, a i niesione przez jakąś młodą istotkę do ołtarza będą miały cudowny charakter. Zwłaszcza w przypadku wyboru odpowiedniego stylu całej ceremonii.
Kilka przykładów:
Uharri
Venarti
Decoris

Opcji na drewniane dodatki ślubne jest dużo więcej. Zachęcam Was do poszukiwań, a gwarantuję, że się nie zawiedziecie. Poza samymi skrzynkami są również na rynku obrączki robione z drewna w połączeniu z różnymi innymi materiałami. Są równie piękne jak złote czy srebrne, a jednak naturalne. Drewno to wyjątkowy materiał, który może przyozdobić niejeden, wyjątkowy ślub.

Dodaj komentarz

Close Menu