Zdjęcia reportażowe

Reportaż sztuczne ognie 01

Reportaż jest tym rodzajem fotografii, który wymaga sporo uwagi. Wydarzeń wokół nas jest mnóstwo. Ponieważ odbywają się codziennie o niektórych wiemy, o innych nigdy nie usłyszymy. Każde z nich warte jest uwiecznienia.
Fotografuję wydarzenia o różnorodnym charakterze: koncerty, eventy, spotkania, szkolenia, imprezy plenerowe, wydarzenia sportowe, pokazy mody, akcje charytatywne, kongresy, konferencje czy kabarety.
Dlatego też do każdego miejsca przygotowuję się odpowiednio wcześniej. Ubieram się adekwatnie do rangi imprezy. Czy to lokalny występ dla mieszkańców, czy ogromny koncert dla tysięcy ludzi zjeżdżających z całego kraju – dokumentuję całe wydarzenie i udostępniam wszystkie wykonane zdjęcia.
Przede wszystkim reportaż powinien oddawać charakter imprezy, emocje, które jej towarzyszyły. Zawsze staram się być niewidocznym bohaterem tego wydarzenia, jednocześnie utrwalając je zachowując naturalne postawy osób biorących w nich udział. W niektórych sytuacjach istnieje konieczność zrobienia pozowanego zdjęcia (np. wręczanie nagród) ponieważ rodzaj uroczystości wymaga takiego uwiecznienia.

75 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Są takie dni, w których zlecenie nie jest potrzebne, a potrzeba serca zwycięża. Dlatego w takich dniach reportaż „robi się sam”. Jednym z nich jest zdecydowanie rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W tym roku byłem na Wojskowym Cmentarzu Powązkowskim, na którym chciałem uwiecznić chwile, które pozostaną na długo w mojej pamięci. Dlatego też zapraszam do ich obejrzenia, może w przyszłym roku będzie mi dane być nieco bliżej tych głównych wydarzeń? Oczywiście te, które miały miejsce przed i po głównych uroczystościach były równie bogate. W niektórych przypadkach, jak na reportaż przystoi, nawet bardziej.
Kliknij na zdjęcie, aby obejrzeć cały reportaż.
Cześć i Chwała Bohaterom!

Close Menu