Dlaczego Klient nie dostaje wszystkich zrobionych zdjęć?

Dlaczego Klient nie dostaje wszystkich zrobionych zdjęć?

Fotografia ślubna to również system wyboru. Często, jako Klienci, zastanawiacie się Państwo dlaczego nie trafiają do Was wszystkie zdjęcia wykonane przez fotografa? Odpowiedzi jest kilka, a są one związane zarówno z kwestiami finansowymi, jak i technicznymi. Zacznijmy od tych pierwszych.


Finanseniektórzy z fotografów rozdzielają swoją ofertę nie tylko w zależności od rodzaju uroczystości, która jest do sfotografowania. Bardzo ważna jest dla nich również ilość zdjęć, jaką Państwo, jako Klienci, otrzymacie w ramach danej ceny. Dla przykładu: można się spodziewać w takim wypadku np. 50 zdjęć z ceremonii ślubnej. Co to dla Państwa oznacza? To, że nie otrzymacie ani jednego zdjęcia więcej. Fotograf ocenia, że jego usługa kończy się na takiej ilości i, aby otrzymać więcej zdjęć, które są w jego posiadaniu, trzeba będzie dopłacić. Nie oceniamy takich praktyk, każdy z nas ma prawo do własnej oferty. W naszym przypadku zawsze otrzymujecie Państwo wszystkie dobre technicznie zdjęcia ślubne, zawsze. I tutaj dochodzimy do drugiego tematu, czyli technicznych zależności.

Technicznie – zarówno w branży fotografii jak i wideofilmowania są zdjęcia i ujęcia, które nie są dobre technicznie. Wynikają np. z sytuacji, jej natychmiastowej zmiany jak np. szturchnięcie przez inną osobę, brak ostrości, prześwietlenie obrazu lub jego niedoświetlenie, poruszenie sprzętem, etc. Z punktu widzenia kadrowania zazwyczaj zdjęcia robione przez profesjonalistów są w porządku, często jednak pozostałe walory bywają nieco… niewystarczające do publikacji 🙂 Wtedy takie zdjęcia odrzucamy już przy pierwszym przeglądzie. Patrząc na to ile ich musimy przejrzeć, obrobić i ostatecznie podjąć decyzję o tym, które faktycznie nadają się do oddania Klientowi – to ważny etap.
Stąd m.in. biorą się różnice w tym, ile fotografii otrzymacie Państwo u jednego fotografa, a ile u drugiego.
W naszym przypadku dla każdego Klienta, mamy w ofercie wszystkie zdjęcia ślubne 🙂

Dodaj komentarz

Close Menu